ALPER ÇETİN

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Lisans (1995), yüksek lisans (2000) ve doktora (2007) eğitimini ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Güç kalitesi, güç elektroniği, orta/yüksek güç dönüştürücüler, kontrol sistemleri, anahtarlamalı güç kaynaklarına olan ilgisine bağlı olarak, yüksek lisansında ‘High-Efficiency ZVZCS Full-Bridge Converter for Medium Power Low Input Voltage Applications’ konusunda ve doktorasında ise ‘Design and Implementation of a Voltage Source Converter Based STATCOM for Reactive Power Compensation and Harmonic Filtering’ konusunda çalışmıştır.

ASELSAN/ MST Grubu’nda Analog Tasarım Mühendisi ve TÜBİTAK UZAY/ Güç Elektroniği Grubu’nda Uzman Ar-Ge Mühendisi olarak çalışmıştır. Kendisi Endoks Enerji’nin kurucu ortaklarından olup, 2010 yılından bu yana güç elektroniği bölümünde Teknoloji Direktörü olarak çalışmaktadır.

Sosyal hayatında yelkenciliği, yüzmeyi, dalışı, seyahat etmeyi, basketbol oynamayı ve müzik dinlemeyi sevmektedir.

By clicking “Accept All Cookies”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.